28 lutego

TANI I PROSTY SPOSÓB NA RAMĘ DO ŁÓŻKA W NASZEJ SYPIALNI.


Nowa sypialnia- nowe problemy?
Gdy ktoś rzuca hasło sypialnia to od razu w myślach pojawia mi się przytulny pokój z wielkim łóżkiem i niestarannie rzuconą pościelą. Podczas remontu kierowałam się właśnie tym obrazem z mojej głowy i wiedziałam, że pomimo małego pomieszczenia to i tak łóżko musi być duże i wygodne !  Z racji tego, że nasza nowa sypialnia wyszła dość niska w związku ze skosem, który "ciągnie" się po całej długości ściany wiedziałam, że łóżko musi być niskie. Całe szczęście nasze poprzednie też takie było więc to nie był dla nas problem. Jak zorganizowaliśmy nasze miejsce do spania? Sprawdźcie poniżej :)

Prosto i tanio!
Pamiętacie półkę scandi, którą pokazałam Wam jak zrobić (KLIK)? Skoro z nią poszło mi tak łatwo to stwierdziłam, że na takiej samej zasadzie zrobię także ramę naszego nowego łóżka. Z początku mieliśmy po prostu rzucić materac na podłogę i tyle, ale nie byłabym sobą, żebym czegoś nie wymyśliła :)
Ponownie wybrałam się co Castoramy wybrałam deski, 4 x 2 metry,  panowie pocięli mi dwie z nich na wymiar 145 cm, kupiłam 8 kątowników oraz wkręty do drewna. I zabrałam się do pracy, sama! Tak Kochane, taką ramę da się zrobić samemu, przy tym trochę pogimnastykować się  trzeba, cardio tego dnia miałam już z głowy, bo ile się nabiegałam góra-dół to wiem tylko ja, tu przytrzymać nogą, tu twarzą, ale dałam radę, a jak i Wy chcecie zrobić same taką ramę do łóżka to szykujcie około 100zł, jedźcie do Castoramy po materiały i zabierajcie się do pracy z moim przewodnikiem -> KLIK  :) 


Dodatkowe małe-duże zmiany. 
Do takiej ramy możecie także zamontować zagłówek wykonany z dowolnej płyty, pomalowanej czy pokrytej gąbką i obtoczonej dowolnym materiałem. My akurat postawiliśmy na zagłówek wykonany po prostu z poduszek- zwykłych poduszek, które były w promocji w Jysku za niecałe 30zł/szt. Do tego granatowe poszewki za 12,50/szt i 5 małych jaśków w kolorowych, pastelowych poszewkach po 6,50/szt. Komplety pościeli to również Jysk i również były w promocji 20zł/komplet (poduszka+pościel). Taka całkowita zmiana kosztowała nas niecałe 300zł! Oczywiście biorąc pod uwagę, że macie już materac :) Zmiana poszewek na pościel to najlepszy sposób na tanią i fajną metamorfozę w sypialni! 
Własnoręcznie zrobiona rama naszego łóżka to element, z którego jestem bardzo dumna. W kolejnym poście skromnie pochwalę się Wam co jeszcze sama zrobiłam. Ta sypialnia to moja oaza i projekt, na którym na prawdę mogłam się "wyżyć" w 100%. Fajnie jest zrobić coś samemu w domu, takie małe rzeczy cieszą najbardziej :) 


4 komentarze:

  1. Można uzyskać więcej praktycznych porad jak ją zrobić?

    OdpowiedzUsuń
  2. Można uzyskać więcej praktycznych porad jak ją zrobić?

    OdpowiedzUsuń
  3. U mnie w mieszkaniu występuje ten sam problem - mam dość nisko sufit, przez co łóżko w sypialni również musi być niskie. Niełatwo jest dobrać mebel do takiego wnętrza, przez co wielkie dzięki za tą dozę inspiracji! Bardzo podoba mi się zaprezentowana tutaj realizacja - widać, że jest wygodnie i przytulnie. :) Mam nadzieję, że również uda mi się odmienić swoją sypialnię podczas jej remontu w tak świetny sposób!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger