03 lutego

KARTECZKI Z IMIONAMI GOŚCI WESELNYCH, CZYLI WINIETKI W RÓŻNYCH ODSŁONACH.

Ach ten ślub! 
Tyle obowiązków, rzeczy do zaplanowania, do zapamiętania, do załatwienia! Pewnie nie jedna z Was tak myśli. Ale jaka później jest satysfakcja jak wszystko się uda. Właśnie dla tego końcowego efektu warto jest się troszkę poświęcić, przyłożyć się do tematu ślubu i wesela tak porządnie na 100%, bo przecież każda z nas chce przeżyć ten swój wymarzony dzień. Dziś kolejna rzecz, która powinna się pojawić na naszej liście "do zrobienia".

Wydaje się, że to drobiazg, jednak ten właśnie drobiazg bardzo pomoże przede wszystkim naszym gościom. Winietki, bo o nich mowa to absolutny, weselny "must have". Dzięki nim rozmieszczamy naszych gości przy konkretnych stołach, na konkretnych miejscach, a przede wszystkim obok nieprzypadkowych ludzi. To ostatnie zdecyduje w dużej mierze jak nasi goście będą się bawili podczas wesela, dlatego to takie ważne. Jednak dziś nie o tym gdzie znajdzie swoje miejsce konkretna winietka lecz o tym, jak będzie wyglądała!

Z motywem przewodnim. 
Planując wesele, które będzie miało jakiś konkretny motyw czy kolor przewodni ważne jest aby zachować spójność. Wesela z takim motywem bardzo długo pozostają w naszej pamięci. Z pewnością wyróżniają się na tle innych, a często wystarczą małe szczegóły aby osiągnąć fajny efekt. Organizując takie wesele najważniejsze to mieć pomysł i konsekwentnie go realizować. Na zdjęciach znajdziecie inspiracje do motywu podróżniczego, morskiego, czasu czy botanicznego.

Jako winietka świetnie sprawdzi się także wszelkiego rodzaju origami, które będzie równie pięknie wyglądało jako ozdoba podwieszona do sufitu.

Podczas wesela na świeżym powietrzu w formie grilla świetnym pomysłem na winietkę będzie mini ketchup, który może również pełnić funkcję prezentu dla gości na pamiątkę tego dnia.

Drewniane podstawki czy mini pieńki wspaniale uzupełnią wesela na swojską nutę. A małe, kolorowe buteleczki z przeróżnymi alkoholami to pomysł idealny gdy na weselu mamy konkretny kolor przewodni. Możemy pomalować je samemu lub zamówić juz gotowe.

Neutralne. 
Czyli takie, które sprawdzą się przy każdej kolorystyce, gdy nie mamy konkretnego motywu przewodniego, a chcemy, żeby nasze winietki i tak prezentowały się świetnie. Takie neutralne winietki również mogą wyglądać świetnie! Zanim zdecydujemy się na coś konkretnego zastanówmy się czy winietka ma pełnić także funkcję podarunku dla gości. To fajna opcja 2w1, która wcale nie wymaga więcej włożonej pracy ani nakładu finansowego. 

Wszelkiego rodzaju i kształtu karteczki z ozdobnym napisem to najczęściej pojawiająca się opcja. Karteczki możemy postawić, położyć na talerzu lub przewiesić przy kieliszku czy szklance.

Owoce służące jako podstawka do naszej karteczki z imieniem to także fajna opcja, której obecność z pewnością doda odrobiny koloru. Owoce możemy pozostawić takie jak je natura stworzyła :) lub pomalować na dowolny kolor.

Odrobina zieleni w postaci iglastej gałązki lub liści czy małe szyszki to powiew natury na naszej weselnej sali oraz odrobina świeżości.

Wszelkiego rodzaju kwiaty zawsze dodadzą uroku naszym winietkom oraz weselnym stołom. Czy to będzie pojedynczy kwiatek czy cały bukiet możemy mieć pewność, że będzie się pięknie prezentował, a i pewnie przez jakiś czas sprawiał radość, gdy spoglądający na niego w domu nasi goście będą wracali wspomnieniami do naszego wesela.
źródło zdjęć: Pinterest

Po nitce do... stołu!
A na koniec mam dla Was ciekawą propozycję na tablicę weselną z rozmieszczeniem gości! Kto się podejmie stworzenia takiej na swoje wesele? :) Myślę, że Wasi goście będą przeeeeeszczęśliwi! Ha Ha! 
źródło zdjęć: Pinterest

1 komentarz:

  1. A co myślicie, żeby tam zabrać domowe alkohole? W sensie robione tymi rozwiązaniami - https://alembik.eu/
    Czy coś takiego może pojawić się na stołach?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger