29 stycznia

DRABINA DEKORACYJNA BEZ WIERCENIA I PRZYBIJANIA GWOŹDZI.

Zaczęło się od pustego kąta w mieszkaniu...
Od momentu gdy rozebraliśmy choinkę prawy kąt naszego mieszkania wydawał mi się ciągle jakiś taki pusty, jakby czegoś w nim brakowało. Przyglądałam się mu od dwóch tygodni, próbowałam się przyzwyczaić ale ta chęć kombinowania jest silniejsza ode mnie i tym razem wygrała również.
Dodatkowo już od pewnego czasu nosiłam się z zamiarem sprawienia sobie dekoracyjnej drabiny, którą podziwiałam przeglądając wnętrzarskie zdjęcia. Ten kąt wydał mi się idealny, żeby właśnie tu ją postawić, a jak nie tu to zawsze gdzieś znajdę na nią miejsce stwierdziłam. Poza tym materiał na nią już miałam- bambusy, które kupiliśmy zaraz po wprowadzeniu się do naszego mieszkania i które do dzisiaj nie znalazły w nim żadnej funkcji, oprócz oczywiście tej jakże ważnej czyli podpierania ściany w lewym rogu :) Tak więc wszystko przemawiało za tym aby zacząć działać!

...a skończyło na nowej dekoracji!
Obejrzałam parę zdjęć z inspiracjami i jedyną rzeczą, która zniechęcała mnie do zrobienia tej drabiny były pojawiające się gwoździe, młotki i wiertarki. Już chciałam się poddać, postawiłam spiłowane bambusy w kąt... ale od czego jest przecież sznurek! Znalazłam parę drabin właśnie właśnie związanych przeróżnymi sznurami i nie miałam już żadnej wymówki. Nie tylko te drabiny z bambusa można związać sznurkiem, te z drewnianych deseczek jak najbardziej też da się zrobić w ten sposób. Jednak gdy chcemy mieć drabinę, która będzie służyła za półkę na cięższe rzeczy to zdecydowanie należy użyć gwoździ. Taką drabinę postawić możemy zarówno w salonie, sypialni jak i łazience. Wspaniale pełni funkcję dekoracyjną jak i praktyczną np. jako półka na ręczniki. Nie zajmuje dużo miejsca, więc postawić ja możesz wszędzie i wykorzystać w dowolny sposób!Spójrz jakie to proste. 

1. Przygotuj materiał, z którego wykonasz drabinę. U mnie są to bambusy o długości 3m. Potrzebna będzie też metrówka i piła (chyba, że skorzystasz już z wcześniej gotowych pociętych) oraz sznurek do związania naszych desek.

2. Przetnij bambusa na dwie części , u mnie długość jednej to 150cm.

3. Przygotuj 3 krótsze części, które służyć będą za stopnie, u mnie długość każdej to 40cm.

4. Złóż swoją drabinę przykładając krótsze części do dłuższych i przywiązując je sznurkiem.

I gotowe!Maksymalnie godzina pracy i mamy gotowy dodatkowy mebel w naszym domu, który może być zarówno dekoracją jak i całkiem praktyczną półką. Koszt takiej własnoręcznie robionej drabiny jest mi ciężko ocenić, gdyż w moim przypadku użyłam bambusów, które kupiliśmy jakieś 5 lat temu. Natomiast myślę, że decydując się na drabinę z cieniutkich desek, już pociętych na konkretne potrzebne nam długości, kupione w sieciówce spokojnie zmieścimy się w 50zł nawet używając gwoździ :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger