27 stycznia

KWIATY, DEKORACJE, ZASTAWA... CZYLI INSPIRACJE NA WASZE WESELNE STOŁY.

Kwiaty, dekoracje, numerki, menu, nakrycia...
Uff! Ile tego jest! A to tylko część z rzeczy, o których musimy pamiętać myśląc jedynie o ... weselnych stołach! Mając na swojej liście punkt STOŁY, wcale nie oznacza to tylko decyzji o tym czy nasi goście usiądą przy okrągłych, kwadratowych czy w podkowę. To cała masa rzeczy do zaplanowania, wybrania, przemyślenia. Mając wesele nawet za rok zacznij już teraz rozpisywać sobie listę tego, co chcesz aby pojawiło się na Waszych weselnych stołach.

Zbliżenie na talerzyk.
Pierwsze co widzimy, siadając już na swoim właściwym miejscu, to właśnie przygotowana dla nas zastawa i wszystko co znajduje się na niej i wokół niej. Większość domów weselnych, restauracji ma przygotowaną standardową- białą zastawę, ale to tylko od Ciebie zależy jaki będzie efekt końcowy takiego miejsca przy stole dla Waszego gościa. Oprócz talerzy, sztućców, szklanek i kieliszków pozostałe rzeczy do zaaranżowania pozostają właśnie dla Was! Na talerzach możesz rozłożyć wcześniej przygotowane menu, mały podarunek dla gości, winietki. Świetnie wyglądają także akcenty tematyczne pasujące do calej uroczystości czy też małe detale w postaci kwiatów czy innych roślinek.

Pastelowo-bajkowo.
Najpopularniejszymi kolorami na weselną uroczystość są biel i róż. Ameryki tym nie odkryłam. Większość małych dziewczynek marzy o tym by ich wesele było jak z bajki, widzą się w sukni księżniczki, wśród całej sali usłanej kwiatami właśnie w jasnych, pastelowych odcieniach. Takie Pastelowe kolory to zawsze odpowiednia i bezpieczna opcja. Każda sala ze stołami ozdobionymi kwiatami w jasnych, delikatnych odcieniach zawsze będzie wyglądała zjawiskowo.


NIEkoniecznie kwiaty.
Nie każda Panna Młoda marzy aby być księżniczką czy o sali przepełnionej kwiatami. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na naturalną zieleń i wszelkie zielone rośliny, liście. Możemy nimi wyścielić całe stoły lub postawić na ich delikatne akcenty. A gdy nie chcemy żadnych roślinek na naszych stołach zastanówmy się nad bardziej kreatywną i wyszukaną ich ozdobą. Na poniższych zdjęciach znajdziecie dwa fajne przykłady, jeden to bieżnik z fotografii, a drugi deska przeróżnych, kolorowych przystawek. Takie rozwiązanie na pewno zaskoczy Waszych gości.
Trochę swojsko, trochę retro, trochę boho.
Czyli kompromis! Trochę kwiatów, trochę zieleni, do tego parę świeczników, przeróżnych nietuzinkowych dodatków i mamy stoły jak marzenie. Eleganckie bukiety z kwiaciarni możemy zastąpić polnymi kwiatami, a stylowe wazony butelkami czy słoikami. Zamiast ozdobnych świeczników możemy użyć latarenek, lampek na sznurach, a świece postawić na drewnianych podstawkach lub w słoiczkach. Takie dodatki sprawią, że Wasze wesele nabierze bardziej "swojskiego" klimatu.
Bardziej wyraziście.
Co zrobić gdy nie lubimy romantycznego stylu, boho dodatków i pastelowych kolorów? Przede wszystkim nie rezygnujmy z tego, co nam się najbardziej podoba, tego co lubimy. Wesele jest dla Was! To Wasz dzień, a więc wybierzcie styl i kolorystykę, która Wam odpowiada najbardziej. Nie dajcie sobie wmówić, że jaskrawe czy ciemne kolory nie nadają się na wesela. Oczywiście ozdabiając całą salę na czarno będzie to bardziej kolorystyka na Halloween niż na wesele... ale dodając czarne dodatki na stole w postaci serwetek, czy talerzy, a do tego złote akcenty i różowe kwiaty, otrzymamy cudowną CAŁOŚĆ!

źródło zdjęć: Pinterest


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger