05 stycznia

JAKA JEST TWOJA WYMARZONA KUCHNIA?


Noworoczne postanowienia. 
Nowy rok to dla większości okres postanowień, wyznaczania nowych planów, poszukiwanie celów. Jedni chcą w nowym roku zmienić siebie, a drudzy, jak na przykład ja, snują już plany jak tu odmienić mieszkanie :)
Nie wierzyłam gdy ktoś nam mówił "zobaczysz, po jakimś czasie przestajesz już zauważać te zwisające kable", stojąc w salonie w mieszkaniu, zamieszkiwanym od 5 lat, w którym zwisał z sufitu kabel. Wtedy mówiłam do męża "niemożliwe, u nas tak nie będzie", aż tu ostatnio patrząc w lustro w łazience zauważyłam tuż nad nim biały kabel wyprowadzony pod kinkiet, który miał dumnie wisieć nad tym właśnie lustrem. To mnie właśnie tknęło i stąd takie postanowienie noworoczne, a nie inne.

Kuchenne rewolucje.
Jakiś czas temu wspominałam, że szykujemy się do większego remontu, zabudowania naszej antresoli, ale mamy też w planie zrobić coś z naszą kuchnią. Ta obecna bardzo prosi aby ją odświeżyć. Przede wszystkim musimy wymienić szkło, które mamy w przestrzeni między dolnymi, a górnymi szafkami, gdyż to obecne jest stłuczone. Postanowiliśmy szkło wymienić na glazurę. Zastanawiamy się między wzorzystymi płytkami, a białymi imitującymi cegiełki. Dodatkowo chcemy wymienić także fronty naszych szafek, gdyż obecne z koloru białego zmieniły swój odcień na ecru... Brakuje mi także miejsca do przechowywania, dlatego przy okazji remontu w kuchni zwiększymy ilość szafek dodając dwie tuz nad tymi górnymi. Natomiast w jakim stylu chcę mieć swoją nową kuchnie, nie mam pojęcia! Stąd ten zbiór inspiracji, które może i Wam pomogą w stworzeniu wymarzonej kuchni?

Jasna. 
Chyba najczęściej spotykana. Jasne meble plus drewniane blaty to zawsze będzie dobry, ale także ten bezpieczny przepis na ładną kuchnie. Taka jasna kuchnia wygląda dobrze przy każdym świetle, a umiejętnie dobrane dodatki sprawią, że będzie się wyróżniać na tle innych białych kuchni.Drewno.
Jego naturalność nadaje kuchniom surowości, elegancji. Drewnianą kuchnie możemy urządzić zarówno w wiejskim jak i eleganckim stylu. Drewno może być tylko dodatkiem, ale równie pięknie wygląda będąc w całym pomieszczeniu.Wspaniale wygląda z metalowymi urządzeniami jak i dodatkami.


Szarości.
Szare kuchnie w lekko prowansalskim lub skandynawskim stylu ostatnio podbiły moje serce. Bardzo zastanawiam się nad frontami właśnie w tym kolorze. Pasują do wszystkiego, a z drewnianymi dodatkami wyglądają rewelacyjnie.Ciemna.
Słysząc z boku "mam ciemne szafki w kuchni" przed oczami staje nam czarne pomieszczenie, bez dziennego światła z ciemnymi szafkami. A wcale tak nie musi być. Ciemne, nawet te czarne kuchnie mogą wyglądać niezwykle jasno. Nie jestem zwolenniczką czarnego wszystkiego w kuchni, warto przełamać czerń innym jasnym kolorem, czy drewnem. Wtedy wnętrze od razu staje się cieplejsze, a ciemne szafki w kuchni wcale nie przerażają!

źródło zdjęć: Pinterest

Jeszcze nie wiem jaką kuchnię wybiorę, w jakim kolorze będą fronty, a jakie pytki zawisną na ścianie. Najchętniej wzięłabym po trochu z każdej z powyższych inspiracji :)
A jaka jest Twoja wymarzona kuchnia?

3 komentarze:

 1. Przy wyborze kuchni polecamy jeszcze płyty przyblatowe - do wyboru struktura drewna, betonu - robią wrażenie i są bardzo odporne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również planuję remont kuchni i marzą mi się białe płytki imitujące cegiełki. Jeśli chodzi o ogólny wystrój, to będzie to połączenie bieli i szarości. Akturalnie zastanawiam się jaki zlewozmywak granitowy wybrać - biały czy szary. Nie mogę się już doczekać efektu finalnego remontu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że to jest dobry kierunek - http://damatic.pl/
  Wyciągnięcie wniosków nie wymaga cudów, tylko podstaw. I tak właśnie da się wyciągnąć pewne wnioski.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger