23 lutego

KRAINA DZIECKA- POKÓJ DZIECIĘCY.

Praktycznie czy designersko?
Strasznie dużo ostatnio pojawiło się wiadomości od Was do mnie w sprawie pomysłów na urządzenie pokoju dziecka. Broniłam się przed poruszaniem tego temu, gdyż totalnie nie jestem znawcą w tej sprawie. Swoich dzieci jeszcze nie mamy, a więc ciężko mi napisać coś odnośnie praktycznej strony urządzenia takiego pokoiku, a jest ona według mnie najważniejsza.
Dziecko powinno w takim pokoju być bezpieczne, czuć się w nim dobrze, mieć wydzielone strefy do zabawy, nauki i odpoczynku, no i fajnie by było aby taki pokój rósł z naszym dzieckiem :) Postaram się wobec tego podrzucić Wam parę inspiracji na takie pomieszczenie, czy praktycznych? Myślę, że tak, na pewno fajnych i pomysłowych!

Łóżko-domek. 
To model, który jest teraz chyba w co trzecim domu, widzę je prawie wszędzie. Jednak jest tak urokliwe, tak fajne, że nie mogłam go tu nie wstawić. Dzieciaki chyba też je pokochały skoro tak wiele osób je poleca :) Takie łóżko, a właściwie jego szkielet można zrobić samemu, dokupić materac i wyjdzie nam na prawdę ciekawy i niedrogi mebel.


źródło zdjęć: Pinterest

Dwupiętrowo. 
Przy wysokim pomieszczeniu możemy zaoszczędzić powierzchni wybierając właśnie takie dwupiętrowe łóżka, te zwykłe lub te bardziej szalone :)

źródło zdjęć: Pinterest

Ciekawe rozwiązania.
Każde dziecko chce aby jego pokój był krainą zabaw czy komnata małej księżniczki. Czasami w prosty, tani sposób możemy stworzyć swoim pociechom pokój ich marzeń. Każde marzenie da się spełnić, no prawie każde :)


źródło zdjęć: Pinterest

I jeszcze trochę inspiracji...
Bardzo nie lubię pisać na tematy, na których się nie znam lub gdy nie potrafię w danej sprawie poradzić. Mam jednak nadzieję, że tymi zdjęciami udało mi się Was chociaż trochę zainspirować i stworzycie swoim pociechom krainę z ich marzeń :) 

źródło zdjęć: Pinterest

3 komentarze:

  1. Bardzo przyjemne inspiracje! Łóżko domek to faktycznie rewelacja i ostatnimi czasy bije rekordy popularności. Jak najbardziej można zrobić samemu, ale trzeba być bardzo ostrożnym przy składaniu. Musi być solidne, a jednocześnie nie może nic wystawać, żadna ostra krawędź itp. Jeżeli ktoś nie ma smykałki, to chyba lepiej jednak udać się do sklepu. Teraz te domki można czasem trafić za pół ceny. Super łóżeczka piętrowe, te fotki pokazują, że wcale nie trzeba podchodzić do tematu w sposób typowy i decydować się na pierwszy lepszy model, zakładając, że „łóżko to łóżko”. Jak widzimy, oszczędność przestrzeni może iść w parze z designem.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, wielu rodziców nie zastanawia się zbytnio nad odpowiednim zagospodarowaniem pokoju dziecka. Moim zdaniem nie można skupiać całej swojej uwagi na aspektach wizualnych ale trzeba brać pod uwagę aspekt edukacyjny. Nie zawsze nauczyciel w szkole potrafi dobrze przekazywać wiedzę więc dobrym pomysłem jest zainspirowanie dziecka do jej poszukiwania samodzielnie. W zależności od napotkanych problemów każdemu przydadzą się pomoce dydaktyczne matematyka bo chyba każdy z nas miał z nią jakąś trudność. W sieci znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań w sklepach. Idealnie sprawdzą się gry edukacyjne oraz programy usprawniające proces zapamiętywania jak "Akademia Umysłu" :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zabawki też wart kupić. Szczególnie takie kontrastowe dla maluszka. Tutaj https://puppo.pl/zabawka-dla-najmlodszych-luk-z-zabawkami-do-wozka-i-lozeczka/ znalazłam świetne zabawki do łóżeczka i wózka. Warto je sprawdzić. Na pewno zainteresują malucha.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger